Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Štatistiky

Návštevníkov: 5236619
Pohár vedy ARCHIMEDES 2021

Svet okolo nás sa zmenil, poznačila ho pandémia, ktorá ovplyvnila naše životy. Do školy sme nechodili, stretávať sme sa nemohli alebo len veľmi málo, ale aj tak sme mali chuť robiť niečo zmysluplné. Zapojením do medzinárodnej súťaže mladých debrujárov Pohár vedy sme pokračovali bádateľských úspešných aktivitách. Tento, jubilejný 10.ročník, nesie názov ARCHIMEDES. 
Archimedes zo Syrakúz alebo Archimédes zo Syrakúz bol grécky matematik, fyzik, mechanik, vynálezca, astronóm a filozof. Patril k najvýznamnejším matematikom staroveku. A my sme plnili úlohy , dokazovali Archimedove zákony, ale hlavne sme sa bavili.
Úspešný tím MY ŠTYRIA CHALANI (Adam Šimšálek, Michal Nôta, Martin Makovník a Dominik Honíšek) súťažil v 2. kategórii a v korešpondenčnej časti súťaže českých a slovenských tímov si vybojoval 2. miesto a teda postup na MEDZINÁRODNÉ FINÁLE.

Tím ŠTÚROVE DETI (Alžbeta Šimšáleková, Ondrej Nôta, Hana Makovníková a Samuel Hirko) už tento rok súťažili v 3.kategórii a získali v česko- slovenskej korešpondenčnej časti krásne 13. miesto. Len veľmi tesne sa nedostali do finále. Dúfame, že na budúci rok to dajú… :)

Veľké ĎAKUJEM patrí rodičom detí z tímov, pretože sa často pracovalo v domácom prostredí, museli hľadať pomôcky a podporný material.

PS: Držte nám palce vo finale, ktoré sa uskutoční (online), 11. júna 2021. 
Trošku štatistiky z korešpondenčnej časti Pohára vedy Archimedes 2021:
Aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii sa na Pohári vedy zúčastnilo takmer sto tímov, celkovo 93 družstiev z Českej republiky, Slovenska a Turecka a Ruska.
Celkovo bolo zaslaných 297 strán textu v 4 kolách a bolo posúdených 942 fyzikálnych a chemických pokusov, modelov, výrobkov či fyzikálnych hračiek. Do medzinárodného finále postúpilo spolu 17 tímov, 3 tímy z Turecka, 3 tímy zo Slovenska a 11 tímov z Česka. 

<< Začiatok < Predošlá 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 2