Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Štatistiky

Návštevníkov: 5591107
Môj pohľad na dištančné vzdelávanie (spätná väzba od detí zo IV. B)

Martin M.
Dištančné vzdelávanie je celkom fajn. No má aj svoje nevýhody. Síce stávame neskôr, ale nevidíme svojich spolužiakov. Ak vidíme spolužiakov, tak len na kamere. Naša pani učiteľka sa napriek tomu snaží nás naučiť čo najviac. Budem rád, keď to všetko skončí. Dúfam, že to bude čím skôr. Rád by som bol, aby sme prestali nosiť rúška a aby som sa mohol stretávať s rodinou, ktorá býva ďalej od obce, v ktorej bývam. Želám si, aby sme sa v škole mohli normálne učiť.

Adelka Š.
Mne aj online škola vyhovuje, pretože nemusím skoro vstávať. Síce je aj nevýhoda taká, že to niekedy aj seká. Môžme sa učiť aj v pyžame. Máme skrátene online hodiny. Ale zase sa toho menej naučíme, a menej toho stihneme na online hodinách. A keď sme v škole, tak môžeme normálne prezentovať a nie cez počítač. A keď celý deň pozeráme do počítača, tak nám to kazí oči. Keď to seká, tak sa aj stratíme napríklad v texte a niekedy nám to tak seká, že nás to niektorých aj vyhodí. Ale mne sa to našťastie ešte nestalo. V škole sme jeden kolektív a je tam lepšia aj komunikácia než cez počítač. 

Ninka L.
Dištančné vzdelávanie je pre mňa strašné. Lebo sa to seká a odpája nás to. Radšej by som chcela byť v škole, aby sme sa všetci videli, ale naživo. Chýba mi náš kolektív trieda, spolužiaci (atď). Ale najviac na svete mi chýbate Vy, pani učiteľka. Už aby vláda povolila chodiť do školy. A aby sa to už celé skončilo!

Maťo B.
Podľa mňa nie je dištančné vzdelávanie dobré, lebo sa menej naučíme. Menej stihneme prebrať z učiva, lebo máme menej hodín a sú kratšie. Kazíme si zrak. Pri slabom internete nie som na hodine a učivo mi chýba. Pani učiteľka nevidí, či sme učivo pochopili. Chýbajú mi spolužiaci, nemám sa s kým rozprávať a smiať. Chýbajú mi hodiny telesnej výchovy.
Páči sa mi, že môžeme neskôr vstávať. A nemusíme nosiť ťažké tašky.

Viki Á.
Učíme sa online. Používame pritom napríklad mobil, počítač, notebook. Výhodou je že môžme dlhšie spať. Nevýhod je viacej. Aj taká, že musíme mať v tejto dobe rúška. Občas seká elektronika, vypadáva internet. Mne najviac chýbajú kamarátky. Teším sa, keď sa budeme vidieť. Porozprávať sa naživo je oveľa lepšie :)

Miška Č.
Distančné vyučovanie je pre mňa celkom dobré, ale má to aj svoje nevýhody. Napríklad, keď sa niekomu niečo vypne, tak musí niečo s tým robiť a keď nemá rodičov doma, tak je to problém. Aj keď sa nedá zapnúť zvuk alebo kamera... Alebo sa niekto nevie pripojiť. Nevýhodou dištančného vyučovania je, že nie som v škole a nestretávam sa so spolužiakmi. Chýbajú mi aj iné predmety, ako napríklad VYV, PVC,TBZ, INF. 

Maťo M.
Mne sa toto dištančné nepáči, len trochu. Nepáči sa mi to preto, lebo ma to občas odpája z hovoru kvôli wifi a ešte je zle, že niektorí spolužiaci sú v škole a niektorí nie. Páči sa mi, že nemusím vstávať tak skoro. A chýba mi už škola a normálne vyučovanie. Ale mne sa ešte nepáči aj to, že od 8:15 až do 11:20 pozerám iba do počítača. Alebo napríklad ešte, že musím písať pani učiteľke že som jej nerozumel, čo zadala, lebo mi to seká. Páči sa mi že, nemusím v škole čakať, kým príde pre mňa mamina až o 16:00. Dúfam, že corona už čoskoro skončí a všetci sa vrátime do školy.

Miška K.
Dobre je, že môžeme dlhšie spať ako keď chodíme do školy. Máme menej hodín a niekedy aj menej úloh. Mne to vyhovuje, ale horšie je, že stále nám to seká, niekoho zasa odpája. Hodina samostatnej práce mi vyhovuje. Môžeme tam robiť zadania zo SJL z MAT... Poďme sa zasa vrátiť k vyučovaniu v škole, kde sa naživo vidíme, aj sa dobre počujeme. Výhodou je, že keď sme doma, tak nemusíme nosiť tie rúška.

Evka J.
Dištančné vzdelávanie má výhody aj nevýhody. Nevýhody sú rôzne technické problémy napr. vypadáva signál, seká obrazovka, slabo počuť druhých atď. Výhody sú v tom, že môžeme dlhšie spať a máme menej hodín. Najviac mi chýba pani učiteľka. Vždy, keď prídem do školy, tak sa na mňa usmeje. Jej úsmev ma vždy poteší. Cez vyučovanie má pani učiteľka dobrú náladu a zvykne si aj zaspievať, tancovať a smiať sa. Tým mi zlepší náladu. Nebudem klamať, má aj dobrý vkus.  Cez dištančné vzdelávanie nemám dobrú náladu. Každý deň sa niečo zmení. Človek nevie, čo má robiť. Opatrenia sa stále zhoršujú a počet úmrtí stúpa. Už sa to asi zlepšilo, lebo na ďalší týždeň ideme do školy. Konečne uvidím pani učiteľku. ️