Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Štatistiky

Návštevníkov: 5236441
Piataci opäť v škole

Ako keby sa začínal nový školský rok. Len cez rúška nebolo piatakom vidieť do tváre. Plní očakávaní, ale možno aj obáv vchádzali po jednom do budovy školy. Dať si zmerať teplotu, vydezinfikovať ruky, odovzdať dotazník a po žltých značkách ďalej. Keď však vošli do svojej triedy, všetko sa odrazu zmenili. Smiech, piskot, výkriky radosti... 

A tie šťastné úsmevy na fotkách hovoria za všetko. Prvý týždeň v škole bol úžasný – „mohli by sme sa takto učiť stále“, povedala mi Sára.

Aký bol teda prvý týždeň piatakov v škole po obnovení vyučovania? Téma týždňa - (NE)SYMETRIA OKOLO NÁS znela tajuplne. Každý deň sa začínal rannou komunitou – bolo si čo povedať, opäť sa skamarátiť so staronovým prostredím, zamyslieť sa nad prežitým, alebo len príjemne naladiť na ďalšie aktivity. 

Dvojhodinový vyučovací blok ubehol rýchlo, po boku spolužiakov sa úlohy robili odrazu ľahšie. Istota učiteľa, ktorý hneď vedel poradiť, pomôcť doma chýbala. A potom už len samá pohoda pri variabilných aktivitách šitých na mieru téme týždňa či už v triede, v meste, v parku. Maľovali mandalu, hľadali súmernosť na budovách v meste a v prírode, zistili, že aj ihrisko a lopta sú súmerne, ušili si levanduľové vrecúško, urobili si ekologický kvíz a ešte veľa iného.

<< Začiatok < Predošlá 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 2