Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Štatistiky

Návštevníkov: 5415347
Úspešný Mladý filmový tvorca 2018

V minulých rokoch sme sa na informatike s piatakmi venovali tvorbe animácií. Využívali sme metódu Stop Motion, kde animovaný (umelo vytvorený) pohyb vytvárali prostredníctvom odfotenia polohy objektu, jeho jemným posunutím a opätovným odfotením. Vznikli tak úžasné animácie. 

Tento rok sme sa zapojili do súťaže Mladý filmový tvorca, ktorú organizuje už štvrtý rok agentúra SEA Agentúra pre vzdelanie a vedu. Do tejto celoslovenskej súťaže sme poslali štyri práce. Dve boli na tému Bezpečne do školy a dve na tému Voda a jej význam

Nesmierne nás potešilo, keď sme zistili, že sme získali umiestnenie v oboch kategóriách. Paula Tomášová získala 2. miesto za animáciu s názvom Voda, matka života a Ruthy Urbánková získala 3. miesto s animáciou, ktorú nazvala Ako správne do školy. Ich oceňovanie prebehlo na vysokej úrovni 8. novembra 2018 počas veľtrhu Bibliotéka a pedagogika za účasti generálneho riaditeľa bratislavskej Incheby. Dievčatá získali super kamerku a poukážky na knihy. 

Ešte raz blahoželáme a veríme, že toto nebol posledný animátorský úspech. 

Všetky ocenené práce si záujemcovia môžu pozrieť nhttp://www.avv.sk/nase-aktivity/sutaze/sutaz-mlady-filmovy-tvorca/vysledky-4-rocnik.