Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Štatistiky

Návštevníkov: 5485771
Riapošov stolnotenisový turnaj

Teší nás rastúca úroveň turnaja a zmysel, pre ktorí to robíme

Usporiadateľom už tradičného Riapošovho stolnotenisového turnaja bola naša základná škola, ktorá v tomto roku oslavuje 65. výročie svojho založenia. Zároveň toto zaujímavé podujatie prispelo k zvolenským oslavám 770. výročia udelenia mestských práv. Na piatich stoloch sa spolu odohralo 55 zápasov. Kvalitnú a stúpajúcu úroveň turnaja potvrdili výsledky najmä v kategóriách profi a muži.
(výber z článku z 02.04.2013 MY ZVOLENSKO-PODPOLIANSKE NOVINY číslo 13/2013)
Výsledky
žiaci 1. Ján Katina
2. Michael Španka
3. Matej Gradoš
dorast 1. Juraj Koňarčík
2. Katarína Konarčíková
3. Roman Selecký
muži 1. Jozef Volf
2. Ivan Jaďuď
3. Michal Račko
profi 1. Michal Szatmári
2. Patrik Krajč
3. Adam Antalík
Škola v prírode Repište
Škola v prírode Repište

Pestré aktivity, zábava, radosť, bádanie, hľadanie, spontánnosť, letné radovánky – to sú slová, ktoré najlepšie vystihujú druhácku ŠvP na chate u daniela v Repišti. Bolo nám fantasticky. Hneď po príchode nás privítali usmiati animátori Jack a Ketchup. Ubytovanie sme mali vo veľmi peknej chate, ktorú obkolesovali listnaté lesy, obora s muflónmi, jazierko s kaprami, trávnaté ihrisko, ale aj ihrisko s umelým trávnikom. To všetko sľubovalo pestré aktivity v prírode. A bolo to tak. Prežili sme nevšedný týždeň plný zážitkov, našli sme si nových kamarátov a domov sme sa vracali s pocitom spokojnosti a radosti.
Na záver niekoľko zážitkov očami detí.
"Prvý deň sme boli večer na diskotéke. Bola sranda. Na druhý deň sme boli na túre na Dvojkríži. Všetci sme mali balón, ktorý sme niesli cez les a mali sme ho priniesť až do chaty."
Zojka

"Večer sme šli do lesa. Už bola tma. Mali sme sa pokloniť strážcovi, ktorí nám dal diamant odvahy. Ja som ho získala."

Dorotka

"Každé ráno sme mali rozcvičku. Hrali sme sa rôzne hry Markety, Agent007, Kasíno. Večer keď som išla spať videla som srnky."

Radka

"V utorok na večerný program sme hrali Malí proti veľkým. Vyhrali sme. V stredu sme kŕmili muflónov. Bolo tam všade veľa žiab."

Kristínka
Logická olympiáda 2013
LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2013

Dňa 24.04. 2013 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo nultého ročníka celoslovenskej súťaže LOGICKÁ OLYMPIÁDA pre žiakov z tried so všeobecným intelektovým nadaním, ktorej organizátormi sú: MENSA Slovensko, Mesto Prešov, Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity
Súťaž sa uskutočnila v dvoch kategóriách:
  • kategória A pre žiakov 1. – 4. ročníka
  • kategória B pre žiakov 5. – 9. ročníka
V kategórii A súťažilo spolu 47 žiakov a v kategórii B 19 žiakov. Žiaci riešili pätnásť úloh počas 45 minút. Tí najlepší mohli získať bonusové body za ušetrený čas, ak správne vyriešili aspoň desať úloh. Dvaja najlepší z každej kategórie postupujú do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať koncom mája 2013 v Prešove (podrobnejšie informácie na stránke www.logickaolympiada.sk)
Víťazi jednotlivých kategórií

Kategória A
1. miesto Martin PAVLENDA, IV.C
2. miesto Viviána HAMARIKOVÁ, IV.C

Kategória B
1. miesto Andrej SLOVÁK, VI.C
2. miesto Barbora LAŠŠÁKOVÁ, VI.C
Plávam, plávaš, plávame
Plávam, plávaš, plávame

Zdokonaľovací plavecký výcvik našich tretiakov prebiehal na krytej plavárni vo Zvolene pod odborným vedením trénerov Klubu vodných športov Careta vo Zvolene. Počas 5 dní si deti v troch skupinách (neplavci, pokročilí a plavci) osvojovali a zdokonaľovali techniku plávania (splývanie, potápanie, technika pohybov horných a dolných končatín, technika dýchania). Do výcviku bola každý deň zaradená rozcvička, hravé a súťaživé aktivity (skoky, hry s pukom – výlov z dna bazéna, hry s loptami, voľné plávanie a potápanie) a relaxácia. Posledný deň deti absolvovali plavecké preteky. Za svoje výkony boli odmenené mokrým vysvedčením a sladkosťou.
Základný korčuliarsky výcvik najmenších - prvákov
Základný korčuliarsky výcvik najmenších - prvákov

           Korčuľovanie je nielen základom pre dva najpopulárnejšie zimné športy – hokej a krasokorčuľovanie, ale aj jednou zo základných lokomócií, ktoré by deti mali zvládnuť v rannom detstve. Preto aj v tomto školskom roku naša škola organizovala korčuliarsky kurz, po prvýkrát v spolupráci s HKM Zvolen. Možnosť získať základné korčuliarske zručnosti mali žiaci prvého ročníka. Jedným z hlavných prostriedkov pri formovaní zdravého telesného rozvoja detí je predsa pohyb.

V termíne od 11. 01. – 22. 03. 2013, každý piatok, namiesto do telocvične sa deti v sprievode triednych učiteliek odviezli autobusom na zimný štadión. Tu si pod vedením tréneriek hravou formou osvojovali základy korčuľovania. Tí, ktorí sa s korčuľami už kamarátili si svoje zručnosti zdokonaľovali. A že to všetci zvládli výborne, dokázali na záver kurzu v rôznych súťažiach spolu s pani učiteľkami, rodičmi aj starými rodičmi. A verte, bolo nám veselo...
Testovanie žiakov 9. ročníka 2013
Testovanie žiakov 9. ročníka 2013

V stredu 13. marca 2013 sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl pod názvom Testovanie 9-2013. Do testovania bolo prihlásených vyše 42 200 deviatakov z 1 455 základných škôl. Naši žiaci písali test z matematiky a slovenského jazyka a literatúry. Po prvýkrát boli testovaní deviataci, ktorí sú vzdelávaní už podľa Štátneho vzdelávacieho programu v zmysle obsahovej reformy vzdelávania zavedenej v školskom roku 2008/2009. Dnes poznáme len výsledky jednotlivcov, nie celkové umiestnenie škôl.
S hrdosťou blahoželáme žiakom, ktorí dosiahli 100 % úspešnosť.

V matematike sú to žiaci z IX.A - Dávid Baránek, Branislav Horanský, Ivana Marišinová, Martina Mravcová, Belinda Rašnerová, Daniela Uhrínová a Dávid Kuka z IX.C. Zahanbiť sa nedali ani deviataci s úspešnosťou 95% - Eduard Feja, Viktória Chrenková, Roman Karlík, Kamil Kečkár, Marcel Kvasna, Jozef Lipták, Katarína Riečanová, Laura Skalošová, Kristián Kminiak a Ivana Kamenská.
V slovenskom jazyku a literatúre je najúspešnejšou Katarína Riečanová (96%), ďalší dosiahli 92% úspešnosť - Ivana Kamenská, Sára Dolná, Lenka Antalíková, Dávid Baránek, Marcel Kvasna, Jozef Lipták, Šimon Škoda a Ivana Marišinová.

Všetkým úprimne blahoželáme!
Lyžiarsky kurz

Lyžiarsky kurz

Žiaci 7. ročníka vo februári opäť úspešne absolvovali lyžiarsky kurz v obľúbenom stredisku našej Trojky – na Krahuliach. Čím bol výnimočný ten tohtoročný? To môžete vytušiť z básní, ktoré na kurze vznikli.
Ako bolo... Lyžovačka
Boli sme na lyžiarskom,
sranda bola ako hrom.
Hmlu sme stále hustú mali,
dolu kopcom sme sa hnali.
Paťovi už čiapka horí,
smejú sa okolité hory.
Preteky sme nemali,
bo bránky niekde zapadli.
Skoro sme sa budili,
raňajky nám chutili.
Ale obed, večera...
v bruchu nám hrá opera.
Dobre nám tam veru bolo,
odišli sme príliš skoro.
Romana Žabková
        Na Krahule sme my došli,
        o dvoch členov sme hneď prišli.
        Po troch dňoch o ďalšieho,
        zvládli sme to aj bez neho.
        Dobre sa nám lyžovalo,
        len ráno sa zle vstávalo.
        Bolo nám dobre celý čas,
        Išiel by som o rok zas.
Timon Kúšik


Veselý február
VESELÝ   FEBRUÁ

Február patrí medzi najveselšie mesiace roka. Možno preto, lebo sú fašiangy. A fašiangy, to sú plesy, karnevaly, veselé sprievody v maskách. Kto by sa z toho netešil?

S cieľom vštepovať deťom úctu k tradíciám a zároveň sa zabaviť sme uskutočnili v Kongresovej sále ŠD Technickej univerzity tradičný K A R N E V A L všetkých detí školského klubu detí. Zmena prostredia zo zámockého do študentského prospela neformálnej, veselej nálade. Aj keď objednaní klauni ochoreli, fašiangové popoludnie plné tanca, zábavy, súťaží a smiechu bolo výborné.
U múdrej sovy
U múdrej sovy

Februárový zápis do 1. ročníka prebehol aj tento rok priam rozprávkovo. Deti a ich rodičov privítali - už pri vchode do školy - starší žiaci, prezlečení za rozprávkové bytosti. Vítali ich s veľkou radosťou, hravosťou a úsmevom, čím výrazne pomohli deťom odbúrať akýkoľvek strach z veľkej školy. Rozprávkové bytosti odprevadili deti do pripravených učební, kde na nich čakalo veľa didaktických hier, didaktických učebných pomôcok, pracovných listov a samozrejme skvelí pedagógovia, pripravení preveriť hravou formou základné vedomosti škôlkárov. Deti všetkým ukázali aké sú múdre, šikovné a statočné.
Na zápise nechýbali špeciálni pedagógovia, školský psychológ, pani učiteľky z materskej školy, ba ani televízny kameraman a moderátor. Všetky deti dostali krásne darčeky, ktoré im pripravili žiaci našej školy. K nim si vybrali farebné balóniky, perníčky od p. učiteľky Milky, pamätný zápisný list a samozrejme medailu s logom našej TROJKYMÚDREJ SOVY.
Budúci prváci, veľmi sa na Vás tešíme... dovidenia v septembri!
Novoročné vinšovanie p. primátorovi
Nový rok a nové plány.
Možno noví ľudia, nový čas.
Nech je aj dosť novej sily
a odvahy ďalej rásť...

Novoročné vinšovanie p. primátorovi

V doznievajúcej atmosfére Vianoc sme sa rozlúčili s rokom 2012 a privítali nový rok s nádejou, že pre nás všetkých bude radostnejší, zdravší, šťastnejší, či úspešnejší. Nový rok nie je len údaj v kalendári, ale znamená aj začiatok nových plánov, predsavzatí a určenie si cieľov.
Stalo sa už tradíciou, že prvé novoročné dni sú pre najmenšie deti z APROGENu spojené aj s novoročným prijatím u pána primátora Ing. Miroslava Kuseina. Na stretnutí vždy vládne sviatočná, priateľská atmosféra plná detských prianí, pesničiek, riekaniek i vinšov. Pán primátor dostal od detí papierovú európsku loď, aby s spolu so svojimi spolupracovníkmi úspešne preplával radostnými i menej šťastnými dňami.
Vianočný bazár
Vianočný bazár

Očakávanie v detských očiach, úsmev a pokoj na tvári matky a otca, vôňa vianočnej melódie, chuť ovocného punču.

To je len zlomok z priateľskej predvianočnej atmosféry Vianočného bazára, charitatívneho podujatia pripravovaného p. učiteľkami a deťmi 1. - 4. ročníka. Úvodné pásmo plné piesní, kolied a vinšov prednesené žiakmi vo vestibule škole zožalo veľký potlesk. A potom, poďho na remeselnícke tvorivé dielne pod vedením šikovných rúk triednych učiteliek a mamičiek. Rodičia s deťmi vyrábali drôtené zvončeky a srdiečka, anjelikov z medových plástov alebo látky, dekorácie na slávnostný stôl a rôzne ozdoby na vianočný stromček. Vo vianočnej tržnici si mohla prítomná verejnosť zakúpiť už hotové predmety vyrobené v adventnom období tvorivými ručičkami detí. Finančný výťažok z podujatia bol použitý na charitatívne účely.
Ďakujeme, milí rodičia, starí rodičia a priatelia našej školy, za Vašu pomoc a aktívnu účasť na prvom z množstva variabilných podujatí k 65. výročiu našej školy.
Viedeň
Spomienky na ktoré si budeme pamätať aj prostredníctvom fotografií.

          Už viac ako dvadsať rokov je typickou decembrovou akciou školy návšteva Viedne - hlavného mesta Rakúska. Isť do svetoznámeho mesta hudby a tradičného cisárskeho mesta je veľký zážitok pre žiakov 5.- 9. ročníka. Jedným z cieľov je zážitkové učenie v Prírodovednom múzeu, kde nás aj tohto roku čakali rozsiahle zbierky archeologických vykopávok a minerálov, terárium, akvária... Ešte cestou sme navštívili v Kittsee Hausswirth shokoladen – továreň na výrobu čokolády. V predvianočnom čase sme nielen obdivovali čokoládové výrobky, ale ich aj ochutnávali. Historická prechádzka centrom Viedne s odborným sprievodcom končila na Radničných vianočných trhoch. Cestou domov sme sa ešte zahrali zábavnú vedomostnú súťaž. Každý si vybral otázku a v prípade správnej odpovede bol aj sladko odmenený.

Súťažou o „najkrajšiu“ zážitkovú fotografiu z Viedne sme prezentovali naše schopnosti zachytiť to, čo nás najviac zaujalo. Uhol pohľadu fotografa je častokrát prekvapujúci a inšpiratívny, je výsledkom úspešnej a správnej kombinácie tvorivosti, svetla, sebaovládania či náhody... Potreba pripomenúť si zážitky doviedla účastníkov podeliť sa so svojimi fotografiami na prezentačnom pani vo vestibule školy.
Human Body Exhibition
„Zvláštnosťou sveta a samotného ľudského rodu je sila, ktorá nás poháňa vpred.
Ja verím, že táto výstava túto silu má“
prof. Sui Hongjin, katedra anatómie, Dalian, Čína


HUMAN BODY EXHIBITION

Koncom novembra sa 45 žiakov spolu s učiteľmi biológie školy zúčastnilo exkurzie do Bratislavy. Cieľ bol jasný – návšteva zážitkovej výstavy s názvom HUMAN BODY.

Výstava je o tom, aké je ľudské telo jednoduché a zložité zároveň. Je rozdelená do deviatich častí, ktoré sa venujú jednotlivým systémom ľudského tela. Nachádza sa v nej aj galéria zdôrazňujúca chronologický vývoj od zárodku po plod, celkovo môžu návštevníci vidieť 200 exponátov celých tiel a jednotlivých orgánov, sústav.
Výstava je najmodernejšou učebnicou ľudskej anatómie na svete. Zároveň je zameraná na prevenciu proti civilizačným chorobám. Vybrané exponáty názorne ukazujú poškodenia tela a sú silným podnetom k zamysleniu sa nad životným štýlom a starostlivosťou o svoje telo. Návšteva výstavy HUMAN BODY rozprúdila medzi žiakmi živé rozhovory, ale aj podnietila úvahy. Tiež spojila silný zážitok s načerpaním nových vedomostí o ľudskom tele.
Exponáty sú vytvorené vedeckým procesom nazývaním plastinácia. Pri každom exponáte je tkanivová voda odstránená ponorením do acetónu, ten je potom odstránený vo vákuovej komore. Niektorých zarazil fakt, že každý exponát je pravý.
Prirodzený záujem a aktivita žiakov sa prejavili aj v tímovej spolupráci pri vypĺňaní pracovného listu cestou naspäť. Víťazi i všetci účastníci boli odmenení sladkou odmenou.
Prvácka pasovačka
Prvácka pasovačka
16. novembra 2012 sa naši prváci zmenili na princezné a rytierov. Počas celého dňa v škole i na nádvorí Zvolenského zámku plnili rôzne zábavné, tvorivé úlohy. Po ich zvládnutí mohli vstúpiť do obradnej siene. Tam za prítomnosti RADY PREDSTAVENÝCH NAŠEJ ŠKOLY, rodičov, príp. starých rodičov sľúbili jeho veličenstvu kráľovi:
My, prváci, Vám oznamujeme, že na hodinách vždy pozorní budeme.
Pripravíme sa poriadne, desiatu zjeme každopádne.
Písmenká a čísla úhľadne napíšeme perom, nakloníme ich vždy správnym smerom.
Pravidlá slušného správania dodržíme vždy radi, lebo chceme byť všetci kamaráti.
Zvládnuť to všetko usilovať sa budeme, to Vám dnes slávnostne sľubujeme...
Ako pamiatku na tento deň si každé dieťa odniesol certifikát princeznej alebo rytiera tretej. školy zvolenskej, pustohradský denár a samozrejme sladkú odmenu. PASOVAČKA sa nám naozaj vydarila a všetci odchádzali zo zámku šťastní, spokojní a hlavne hrdí, že sú ozajstní školáci.
Projektový deň školy
Projektový deň školy.

Projektový deň určite patrí medzi najvydarenejšie celoškolské akcie. Vždy prinesie nové variácie inovatívnych foriem vyučovania dominantne zameraných na rozvoj kompetencie k celoživotnému učeniu sa. Ten tohtoročný ponúkol žiakom 10 tvorivých interaktívnych dielní.
Pri spoznávaní regiónu sa žiaci V.A, V.C a IX.C zatúlali na hrad Modrý Kameň, kde po pútavej interaktívnej prehliadke hradu svoj hlas na chvíľu prepožičali aj maňuškám, marionetám či javajkám v krátkych divadelných scénkach. Pátranie po hradnom poklade za pomoci pracovnej brožúry v Pribinovom meste pod Zoborom – Nitre zaujalo žiakov 6. a 7. ročníka. Ak náhodou neviete rozoznať vzorky prírodnín - malých zrniečok bielej fazule, mungo fazule, červenej šošovice, hrachu, cíceru, pšena, pšenice a maku určite vám radi pomôžu žiaci VI.B triedy. V Tihányovskom kaštieli v Banskej Bystrici z nich zhotovovali vlastné mandaly. Tkanie koberčekov, maľovanie na sklo, modelovanie z hliny, opracovanie dreva – to všetko si vyskúšali žiaci V.B v ÚĽUVE v Banskej Bystrici.
Vzácneho hosťa Mgr. Helenu Turčanovú privítali vo svojej triede žiaci VIII.A. Po pútavej prezentácii výtvarných diel boli dostatočne motivovaní na tvorbu vlastného veľkorozmerného obrazu. V zdravom tele zdravý duch , aj týmto heslom sa riadili žiaci VIII.B triedy v Regecentre vo Zvolene. Športovec, p. Miloš Masarik priblížil žiakom VII.B triedy stolný tenis nielen v teórii ale aj v praxi. IX.B pracovala v dvoch skupinách – remeselníci a posterníci, ktorí sa bližšie pozreli na polohu Slovenska. Žiaci IX.A triedy intenzívne plnili ďalšie naplánované aktivity projektu o bezpečnosti na internete. Všetky aktivity v priestoroch školy boli podrobne monitorované „mladými reportérmi z trojky“.
Najkrajšie chvíle s mojimi starými rodičmi
Najkrajšie chvíle s mojimi starými rodičmi

„Mladosť je neposedná, pretože má ešte málo rozumu.
Staroba rozváňa, pretože ho má priveľa.“


Johan Wolfgang Goethe vedel o čom rozpráva, keď si premýšľajúc v starobe spomínal na svoje detstvo. Aj súčasné deti sú mnohokrát neposedné a plné šibalstiev. A ich starí rodičia sa im snažia odovzdávať svoje cenné životné skúsenosti. Tak ako to robili naši predkovia po celé stáročia. Tak ako sa stalo počas projektového dňa v triedach primárneho vzdelávania. Niektoré triedy poctili svojou návštevou a zaujímavým rozprávaním starí rodičia žiakov. Rozprávali o svojom detstve, o tom ako chodili do školy, o svojich koníčkoch, priniesli upečený koláč z vlastnej kuchyne, učili pripravovať vlastný ovocný šalát, vysvetľovali základy háčkovania. Žiaci tvorili projekty, slohové a výtvarné práce o najkrajších chvíľach strávených so svojimi starými rodičmi. Výsledkom ich tvorivej práce je bohatá fotodokumentácia, neprehliadnuteľná vestibulová prezentácia a hrejivý pocit na srdiečku.
„Ďakujeme naši starkí!“
„Naši“ dánski priatelia
„Naši“ dánski priatelia

           Takmer každý žiak našej školy vie, že Dánske kráľovstvo patrí k škandinávskym krajinám. Najväčšia časť Dánska leží na Jutskom polostrove (Jylland) a potom na iných väčších a menších ostrovoch. Ďalej vieme, že hlavným mestom je Kodaň, ktoré je známa najmä Tivoli parkom, palácom Amellienborg a hlavne soškou Malej morskej víly, ktorá je symbolom mesta. Socha predstavuje postavu z rozprávky svetoznámeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena. Iba niektorí z nás vedia, že v prieskum v roku 2008 zaradil Kodaň za mesto, kde sa žije najlepšie na svete. A odkiaľ vieme aj ďalšie zaujímavosti z histórie, i zo súčasnosti Dánska? No predsa z každoročných návštev našich priateľov. Vždy nás niečím prekvapia. Tohto roku to boli skvelé tvorivé dielne pre mladších i starších žiakov, ale aj super Legodielňa. Veď pozrite...
Výstava tekvíc 2012
Výstava tekvíc 2012

          Ďakujeme všetkým dospelým, ktorí si znovu našli čas na to, aby vytvorili spolu so svojimi deťmi niečo krásne a nápadité. Každý rok je to úžasný umelecký zážitok, ktorý tento rok natáčala aj regionálna televízia. Deti priniesli rovných 100 ks nádherných tekvíc.

Po hlasovaní žiakov celej školy je tu TOP 10:

1.miesto: Tekvicový domček (č.20)           kolektív žiakov II.C
2.miesto: Tekvičiak v kadibúdke (č.45)      Ema Sitková IV.C
3.miesto: Vták (č.50)                                Daniel Gaens II.A

4.miesto: Krokodíl (č.11), Tomáš Hitka, III.C
5.miesto: Tekvice v tekvici (č.25), Zoja Ivanová II.C
6.miesto: č.42 – Zuzana Otiepková , II.A
7.miesto: č.47 – Martin Abelovský , II.C
8.miesto: č.28 – Ema Weisová, V.A
9.miesto: č.79 – Šimon Gajdoš, I.A
10.miesto: č.1 – Martin Medveď, III.A

Víťazom i všetkým zúčastneným blahoželáme!
Jesenné účelové cvičenie
Jesenné účelové cvičenie

O dôležitosti ochrany života a zdravia človeka určite nikto nezapochybuje. Jednou z foriem, prostredníctvom ktorej sa táto prierezová téma realizuje v školách sú aj účelové cvičenia. Tohtoročné, jesenné, absolvovali žiaci nižšieho stredného vzdelávania (5. – 9. ročník) dňa 5. októbra 2012.

Teoretická príprava žiakov v oblasti topografie, dopravnej a zdravotnej výchovy, civilnej a požiarnej ochrany bola realizovaná v priestoroch školy. Žiakov zaujali najmä poznatky prezentované priamo odborníkmi (Mestská polícia, GIS Zvolen), ale aj PowerPointové prezentácie a praktické ukážky zabezpečené poverenými ročníkovými koordinátormi. Po organizovanom presune na určené miesto žiaci plnili ďalšie úlohy podporujúce rozvoj kľúčových kompetencií. Samozrejme, že počas účelového cvičenia nechýbali ani športové aktivity.
Učíme sa jazyky
Učíme sa jazyky

           Európsky deň jazykov sa na našej škole opäť niesol v duchu plnenia jeho prioritného poslania, ktorým je podporiť u žiakov záujem o učenie sa cudzích jazykov a zvyšovať mnohojazyčnosť, či medzikultúrne porozumenie.

        O tom, že sa nám toto poslanie darí napĺňať svedčí množstvo realizovaných variabilných podujatí. Tento rok žiaci súťažili v literárnej a výtvarnej súťaži, ako aj v kvízoch „Fakty o jazykoch“ a „Pozdravy v jazykoch európskych krajín“. Deviataci sa zúčastnili besedy s prekladateľkou detskej literatúry z nemeckého jazyka v Goetheho inštitúte v Banskej Bystrici. Užitočné informácie sa dozvedeli aj v Univerzitnej knižnici UMB v Banskej Bystrici. Svoje jazykové zručnosti si mohli žiaci overiť na besedách s fínskym študentom, ktorý navštívil našu školu.
Cvičenia v prírode
Cvičenia v prírode

           Hneď v prvých dňoch školského roka v súlade s ŠkVP a ročným plánom školy žiaci 5. – 9. ročníka absolvovali po ročníkoch zážitkové cvičenia v prírode. Krásne, takmer letné počasie, umožnilo realizáciu množstva zaujímavých a zábavných aktivít tak, aby boli splnené všetky stanovené ciele. Pri súvislom presune na ihrisko Zvolen – Západ si žiaci zopakovali pravidlá cestnej premávky pre chodcov, priamo na mieste cvičenia zvládali orientáciu v teréne podľa turistických značiek, učili sa poskytnúť prvú pomoc a organizovať pohybové aktivity. Veríme, že aj tohtoročné cvičenia v prírode prispeli k rozvoju prioritnej kompetencie - aktívne a bezpečne sa pohybovať a táboriť vo voľnej prírode.
Slávnostné otvorenie školského roku 2012/2013
Slávnostné otvorenie školského roku 2012/2013

3. september 2012.
Deň ako každý iný. Alebo je naozaj iný? Pre najmladších žiakov - prvákov - je to deň symbolický. Je odrazom prirodzeného kolobehu života. V sprievode svojich rodičov a kamarátov sa ocitli vo veľkej škole. Zatiaľ sa na všetko, čo ich čaká veľmi tešia. Symbolicky otvorili v poradí už. 65. školský rok našej školy žiaci a pani riaditeľka. Za žiakov to bol zástupca najmladších žiakov a zástupca najstarších žiakov. Otvorili ho slávnostným zvonením starého školského zvonca, ktorý pamätá na časy, keď na škole nebolo elektrické zvonenie. Zaželajme teda prvákom, ale aj všetkým žiakom, učiteľom a zamestnancom školy: VEĽA CHUTI, SPOKOJNOSTI, RADOSTI A MOTIVÁCIE DO UČENIA, DO PRÁCE!
-