Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín
Trieda III. B
Cvičenie v prírode u tretiakov (III. B - 2021)
Dnes sme všetci tretiaci,
boli v parku Adolfa Priesola. 
Neboli sme obyčajný školáci,
ale nezaskočila nás žiadna úloha. 

Celý článok...
 
Záhady prírody okolo nás
Pri dátume 1. jún zbystria pozornosť všetky deti. Konečne sa na nás vo Zvolene, po výdatných dažďoch, usmialo slniečko a my sme si  Medzinárodný deň detí mohli naplno užiť. Čakal nás deň plný zábavy, hier a športu. Naša misia, pod názvom Záhady prírody okolo nás, bola zameraná na získanie nových poznatkov a zdolanie vedomostných  úloh na rôzne témy: Prečo stromy plačú? Ublíži nám viac medveď alebo kliešť? Čo mám robiť, aby ma neuštipla osa? Žije na toalete pavúk alebo pavúkovec?... Pri hre Tajomstvo košíka sme si otestovali svoju rýchlosť, tvorivosť a fantáziu. Zistili sme, kto je lepší herec a pozná viac druhov zeleniny. Svoju rýchlosť a obratnosť sme využili v loptovej hre Ochranca. Trieda plná usmiatych tvárí bola dôkazom toho, že sme si dnešný deň všetci naplno užili. Do sýtosti vybehaní, o nové informácie obohatení, ale hlavne ... SPOLU!

Celý článok...
 
Spievanie je liekom na mnohé problémy (III. B - 2020)
Pri speve pre  radosť vôbec nejde o to, ako  človek spieva, ide  o to aby spevom prejavil radosť. Tretiaci o tom, že spievajú radi, presvedčili mnohých ľudí, ktorí počas netradičnej hodiny hudobnej výchovy prechádzali parkom. 

Veselé, detské piesne spievali v sprievode Dankovej maminky, pani Rusnákovej, ktorá hrala na gitare. Ešte dlho po skončení hodiny nám v ušiach znela ich melódia a zlepšovala náladu. Veď sa vraví, že hudba a spev majú čarovnú a liečivú  moc.

Celý článok...