Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín
Trieda IV. B
My a samostatná práca
....počuli ste už to, že dištančné vzdelávanie je o tom, že sedíte doma za počítačom a okrem toho nič? Nie je to celkom pravda. Keď napadol sneh, naša pani učiteľka nám dala samostatnú prácu. Ale nebolo to ani počítanie, ani písanie a dokonca ani čítanie. Mali sme postaviť SNEHULIAKA. Takže sme sa poobliekali a bežali sme von...

PS: nájdete nás na fotkách aj pri iných činnostiach, ktoré robíme von aj počas tejto „korony“ . Veď sa musíme starať o naše zdravie. :)

Celý článok...
 
Ako vzniká kniha v IV. B (2020)
Krajská knižnica Ľ. Štúra sa už niekoľko rokov zapája do podujatí Dni európskeho kultúrneho dedičstva a inak to nebolo ani tento rok. V rámci týchto podujatí sa naša trieda zapojila do aktivity Vznik a vývoj knihy. Už v škole sme sa zaoberali touto témou na čítaní a v knižnici sme si naše poznatky prehĺbili. Aby sme len neteoretizovali, vyrobili sme si spoločne aj knihu, ktorá zachytávala práve kultúrne dedičstvo Slovákov.

Celý článok...
 
ŽIRAFA, PELLY A JA (IV. B - 2020)
My, štvrtáci, béčkari, sme sa v septembrový piatok ponorili do sveta rozprávky. Prešli sme sa do priestorov Starej Radnice a vypočuli sme si príbeh od známeho spisovateľa Roalda Dahla – ŽIRAFA, PELLY A JA. Nebolo to však len obyčajné čítanie. Pani, ktorá príbeh čítala ho úžasne zdramatizovala, použila projekciu a príbeh sme dotvárali aj my. Organizátorom tohto podujatia bola KK ĽŠ vo Zvolene a bola to ukážková hodina na podporu čítania pre knihovníkov v rámci projektu Vzdelaní Knihovníci – spokojní čitatelia. A to my sme veru spokojní boli.

Nielenže sme si vypočuli úžasný príbeh, ale potom sme aj tvorili. V skupinkách sme vytvorili rôzne plagáty podľa zadania, napríklad obrázkovú osnovu príbehu, všetky knihy Roalda Dahla a samozrejme naše postrehy, pripomienky alebo pocity. 

Celý článok...