Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Štatistiky

Návštevníkov: 5415333
Trieda IX. A
Keď v kozmetike bije srdce prírody (projektový deň VIII. A)
Ľudská koža je najväčším ľudským orgánom a bránou do nášho tela. Preto by sme s ním mali zaobchádzať s úctou, nepoužívať škodlivú chémiu a minerálne oleje, ktoré koži bránia dýchať, blokujú jej funkcie, ba dokonca prenikajú cez ňu hlboko do nášho organizmu.

Celý článok...
 
Vo Zvolene nás technika baví (VII. A)
V piatok 24. mája 2019 sme sa zúčastnili akcie VO ZVOLENE NÁS TECHNIKA BAVÍ v priestoroch zvolenskej Európy pri príležitosti Dní mesta Zvolen. Zažili sme virtuálnu realitu, hry s programovateľnými robotmi, prezentáciu testovacieho vozidla, simulátor prevrátenia vozidla a modely automobilov na hybridný pohon.


Celý článok...
 
Exkurzia v čističke odpadových vôd (VII. A)
Vodovod s teplou a studenou vodou, či sociálne zariadenie sú dnes, až na výnimky, bežnou súčasťou našich bytov i domov. Je viac ako pravdepodobné, že ďalej sa nestaráme, kam odpad ide, či ako končí. Keďže je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, zúčastnili sme sa exkurzie v Čističke odpadových vôd vo Zvolene. Oboznámili sme sa s najmodernejšou trojstupňovou technológiou mechanického a biologického čistenia odpadových vôd a s využitím bioplynu. V ČOV sa voda čistí troma spôsobmi - mechanicky (usadzovanie kalu), chemicky (likvidácia rozpustených škodlivých látok) a biologicky (prečistenie mikroorganizmami). Následne sa prečistená voda filtruje a vypúšťa naspäť do rieky. Outdoorová exkurzia bola pre nás zaujímavá, poučná i inšpirujúca.

Celý článok...